MASAŻ PNEUMATYCZNY

Presoterapia lub masaż pneumatyczny, polega na sekwencyjnym pompowaniu mankietów założonych na poszczególne części ciała. Jest to przyrządowa forma drenażu limfatycznego. Sprawdza się w terapii obrzęku; po zabiegach chirurgicznych, następstwach chorób onkologicznych. Cieszy się też uznaniem w świecie sportu, jest formą odnowy biologicznej. Sekwencyjny masaż uciskowy poprawia trofikę tkanek, łagodzi ból, niweluje uczucie zmęczenia. Aparaty do masażu pneumatycznego używane są też w gabinetach urody, ponieważ seria zabiegów ujędrnia skórę i zmniejsza cellulit.

ZABIEG Z UŻYCIEM APARATU BTL TR THERAPY


Innowacyjny aparat BTL-6000 TR-Therapy pozwoli wykonać zabieg hipertermii tkanek, co w połączeniu z umiejętnościami manualnymi terapeuty odczuwalnie poprawia komfort pacjenta. Urządzenie przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. W trakcie zabiegu wykorzystuje się dwie rożne elektrody (pojemniościową i rezystywną), oddziałującymi na tkanki o różnym wskaźniku impedancji. Zyskujemy wymierny efekt terapii w postaci natychmiastowej ulgi w bólu, rozluźnienia mięśniowego, zmniejszenia obrzęków oraz przyspieszenia regeneracji tkanek. Najczęstszymi wskazaniami są entezopatie, choroby zwyrodnieniowe stawów, stan zapalne ścięgien, bóle przeciążeniowe mięśni, terapia punktów spustowych, przykurcze mięśniowe.
 

FALA UDERZENIOWA SWT


Terapia Falą Uderzeniową jest mechanicznym bodźcem, powstającym w specjalistycznym aparacie. Generuje on drgania mechaniczne przenoszone za pośrednictwem aplikatora w głąb tkanek. Reguluje się ilość, częstotliwość i siłę uderzeń oraz sposób przekazywania wiązki impulsów (ciągły lub przerywany). Jest to nieinwazyjny zabieg, pomocny w leczeniu bólu układów mięśniowego i kostnego. Głównymi wskazaniami są ostroga piętowa, kolano skoczka, kolano biegacza, bóle i zapalenia ścięgien, zwapnienia w obrębie stawów, łokieć tenisisty, łokieć golfisty.

PODSTAWOWE ZABIEGI FIZYKALNE (ULTRADŹWIĘKI, LASEROTERAPIA, ELEKTROTERAPIA, POLE MAGNETYCZNE)

W większości placówek stanowią podstawową formę terapii; osobiście traktujemy je jako uzupełnienie w procesie polepszania stanu funkcjonalnego pacjenta. Niemniej w niektórych przypadkach ich skuteczność może znacznie przyspieszyć pożądany efekt.